CyzktkuTURBXy9iNTNmMDM4Yi1mNzMxLTQ5NjItODQwOS05NmE5Y2FmMDU1YjAuanBlZ5GTBc0EsM0CpA

Polsko-Ukraiński piknik integracyjny

Od końca lutego działamy na rzecz udzielenia pomocy Ukraińcom, którzy uciekli do nas przed terrorem wojny.

Szacujemy, że w Katowicach aktualnie przebywa kilkadziesiąt tysięcy uchodźców, a zdecydowana większość z nich to dzieci i młodzież, których trauma wojenna dotyka w sposób szczególnie dotkliwy. W tym czasie tysiące mieszkańców Katowic zaangażowało się w różny sposób w akcję pomocową – poprzez przekazywanie darów, wsparcie w mediach społecznościowych, wolontariat czy też goszczenie u siebie obywateli Ukrainy.

Za wszystkie odruchy serca, gesty solidarności, poświęcenie i ofiarność dziękujemy mieszkańcom naszego miasta.

Dlatego też teraz, gdy jesteśmy w samym środku wakacji, mamy w imieniu Miasta Katowice zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić mieszkańców, a także gości z Ukrainy, na wspólny piknik integracyjny, który odbędzie się 30 lipca w sercu Katowic, tj. w Strefie Kultury i w Parku Powstańców Śląskich. Piknik jest świetną okazją do integracji; wzajemnego poznawania kultur, zwyczajów, kuchni. Piknikiem chcemy także podziękować katowiczanom za okazaną dotychczas pomoc. A co wydaje się najważniejsze chcemy wszystkim, bez wyjątku, podarować odrobinę beztroskiej zabawy.

Niezależnie od wieku na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji:

– koncerty ukraińskich i polskich artystów
– bezpłatna strefa zabaw
– bezpłatna strefa gastronomiczna
– festiwal kolorów i wiele innych

Liczymy, że dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, podobnie jak dla polskich rówieśników – będzie to czas zabawy i  uśmiechu, na które zasługuje każdy młody człowiek – niezależnie od tego z jak bolesną rzeczywistością przyszło się zmierzyć.

pl-ukr-fest-pl_D pl-ukr-fest-ukr_D

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *