5f6a3311836b8_p

UWAGA zmiana ruchu węzeł Giszowiec:

Od tego tygodnia wprowadzane będą czasowe zmiany w organizacji ruchu na obszarze przebudowywanego węzła DK81/DK86 w Giszowcu oraz wiaduktu nad ulicą Porcelanową w ciągu Murckowskiej.

Przebudowywany węzeł DK81/86 Giszowiec:

W poniedziałek 4 października o godz. 6:00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Kolista na odcinku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty do zjazdu na osiedle Kolista 25 (pod nowo budowanymi obiektami mostowymi) i tym samym zostanie czasowo zawieszona możliwość przejazdu pod wiaduktem w ciągu DK86.

Reorganizacja ta jest konieczna w celu przygotowania konstrukcji nośnej nowo budowanych obiektów mostowych dla jezdni wschodnich w DK86 (ul. Pszczyńska) w stronę Katowic.

Taki stan utrzyma się do 11 października, kiedy zostanie wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu polegający na:

  • ruchu jednokierunkowym na fragmencie ul. Kolistej (pod nowo budowanymi obiektami mostowymi) w kierunku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę Giszowca,
  • ruchu jednokierunkowym na fragmencie ul. 73 Pułku Piechoty (wzdłuż salonów samochodowych) na kierunku od skrzyżowania ulic Kolistej, Karolinki i 73-go Pułku Piechoty w stronę tzw. trzech garbów,
  • wprowadzeniu tymczasowego ronda na nowo wybudowanej jezdni południowej DK81 (ul. 73 Pułku Piechoty na wysokości zjazdu do firmy Bud-Las).
  • jednocześnie zostanie oddana do użytkowania nowo wybudowana łącznica relacji Skoczów (ul. 73-go Pułku Piechoty) – Tychy łącząca dogi krajowe DK81 z DK86.

Ulica Murckowska – wiadukt nad ulicą Porcelanową (DK86):

W nocy z niedzieli na poniedziałek (3-4 października), w związku z przebudową dylatacji na wiadukcie drogowym w ciągu ulicy Murckowskiej nad ul. Porcelanową zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Zmiana będzie polegała na wyłączeniu po jednym, lewym pasie ruchu DK86 dla obu kierunków. Zwężenie jezdni wystąpi na odcinku około 200 m i jest konieczne w celu wykonania przewiązek po obu stronach wiaduktu, niezbędnych do prowadzenia dalszych etapów prac na tym obiekcie. Prace potrwają ok. 7 dni, w zależności od warunków atmosferycznych.

Po zakończeniu budowy przewiązek (do przekierowania pojazdów na kolejnych etapach robót) zostanie przywrócona poprzednia organizacja ruchu

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *