42513295_146091719668942_3037323596679610368_o

Ruszyło Miejskie Centrum Energii

Dnia 22 września 2018 r. w ramach Referatu Zarządzania Energią w Wydziale Kształtowania Środowiska przy ul. Młyńskiej 2 powstało Miejskie Centrum Energii. Od 01.02.2019 r. MCE jest prowadzone przez Biuro Zarządzania Energią.

https://www.facebook.com/MCEKatowice/

Mieszkańcy Katowic mogą dowiedzieć się tutaj  o miejskich dotacjach celowych do zmiany sposobu ogrzewania w budynkach jedno- i wielorodzinnych, montażu instalacji OZE, jak również o innych projektach na szczeblu województwa i kraju a także uzyskać poradę dotyczącą wyboru sposobu ogrzewania budynków.

Uważamy, że polubienie, śledzenie oraz udostępnianie naszego profilu pozwoli dotrzeć do większej grupy mieszkańców zainteresowanych dotacjami miejskimi, rządowymi jak również informacjami związanymi m.in. z ochroną powietrza, klimatu i oszczędzaniem energii.

Dodatkowo, w ramach działalności MCE organizowane są spotkania z mieszkańcami w ramach „Black or Green Tea”, na które zapraszane są osoby związane z działaniami na rzecz poprawy jakości powietrza. Naszymi gośćmi do tej pory byli m.in Komendant Straży Miejskiej w Katowicach, przedstawiciele Korporacji Mistrzów Kominiarstwa Województwa Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz Muzeum Energetyki. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.

Profil na portalu społecznościowym FB oraz strona internetowa www.katowice.energiaisrodowisko.pl to obok porad osobistych, emailowych, telefonicznych jeden ze sposobów na zintensyfikowanie działań informacyjno-edukacyjnych dla naszych mieszkańców.

 

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *