phoca_thumb_l_dsc05275

Co dalej z Doliną Ślepiotki?

Fragmenty z artykułu z  najnowszego styczniowego numeru gazety Piotrowice i Okolice

„Kilka lat temu z inicjatywy Rady Jednostki Pomocniczej nr 19 i Miasta Katowice w ramach działania pilotażowego projektu REURIS Rewitalizacja Miejskich Przestrzeni Nadrzecznych dokonano rewitalizacji części Doliny Ślepiotki między ulica Jankego a ul. Kościuszki.”

()

„Dolina ślepiotki może być nie  tylko atrakcja lokalną dla mieszkańców dzielnicy Ochojca ale ciekawym przystankiem na dłuższej trasie spacerowo rowerowej.”

(…)

„Razem z Radnymi  z innych dzielnic pracujemy nad utworzeniem trasy rowerowo– spacerowej łączącej kilka atrakcyjnych punktów wypoczynkowych. Zaczynając od  Rynku w Nikiszowcu  poprzez Giszowiecką „ Rybaczówkę”, Ochojecką Dolinę Ślepiotki do rozwijającego się Parku  „Zadole”.”

(…)

„Na Nikiszowcu mamy wyjątkową architekturę zabytkową i działające restauracje. W Giszowcu stawy „Barbara” i „Janina” z infrastrukturą . Zadole ma amfiteatr a wkrótce będzie miało basen, tężnie solankową i miejmy nadzieje odnowiony stadion „Kolejarza”. A dolina Ślepiotki?

No właśnie i tu pojawia się Pytanie?

Co chcielibyście Państwo by znajdowało się na terenie części rekreacyjnej Doliny Ślepiotki?

Przesyłajcie do 20 lutego wasze propozycje na adres mailowy kontakt@apeterko.pl  lub do redakcji. W marcu numerze zmieścimy propozycje i  przeprowadzimy głosowanie tak by na maj przygotować projekty do Budżetu Obywatelskiego.”

cały artykuł na stronie autora lub w styczniowym numerze Piotrowice i Okolice

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *